YERİNDE HİZMET VEYA DEMO TALEP EDİN

...

...

...

...

...

...

Solventli Epoksi Boya

Solventli Epoksi

MAKRO SOLVENTLİ EPOKSİ SON KAT BOYA

Epoksi reçine esaslı, poliamid sertleştiricili, solvent içeren parlak son kat bir boyadır.

 

Solventli Epoksi Boya ÖZELLİKLERİ

Her türlü metal ve beton yüzeylere iyi yapışan, sürtünmeye karşı yüksek dirençli, yüksek kimyasal ve mekanik dayanıklılığa sahip olup sert bir film oluşturur.Film yüzeyi parlak ve kaygandır. Kolay temizlenir, bakteri barındırmaz, tozumaz, sağlığa zararı yoktur. Seyreltik asitlere, seyreltik ve konsantre alkalilere, temizlik deterjanı ve dezenfektanlarına, bitkisel, madensel ve hayvansal yağlara, deniz suyuna, mazot, benzin, alkol ve daha bir çok solvente dayanıklıdır.

Solventli Epoksi Boya UYGULAMA ALANLARI

Beton,çimento sıva, asbest/çimento ve metal yüzeyleri atmosferik, kimyasal ve mekanik etkenlerden korumak amacıyla; rafineriler, petrokimya ve diğer sanayi kuruluşlarında, , atık su, ilaç, gıda sanayi, hastanelerde,tekne ve gemilerin tüm yüzeylerinde antikorozif astarlarından sonra sonkat olarak uygulanır.

 
Solventli Epoksi Boya YÜZEY HAZIRLAMA VE UYGULAMA

A) Metalik Yüzeyler: Demir veya çelik gibi metallik yüzeyler üzerindeki yağ, kir, pas, hadde kabuğu, veya eski boya artığı mekanik yollarla veya uygun kum püskürtme ile parlak metal elde edilinceye kadar temizlenmelidir. Yüzey temizleme için İsveç standardı SIS 05 5900´ e göre en az Sa 2½ derecesinde kum püskürtme yapılması önerilir. Bu işlemi takip eden 4 saat içinde Epoksi Astar (Metal için) ile yüzey astarlanmalıdır. Hazırlanmış yüzeylerin boyanması kesinlikle ertesi güne bırakılmamalıdır. Uygulamanın ertelenmesi zorunlu ise astarlamadan önce yüzey yeniden kumlanmalı ve temizlenmelidir. Diğer metal ve alaşımlarda (Galvaniz,alüminyum,saç v.s.) yüzey özel temizleyicisiyle temizlendikten sonra bir kat
 
Wash Primer uygulanmalıdır.
B) Beton ve Çimento Yüzeyler: Yeni beton ve çimento sıvanın en az 21 gün kürlenmesi gerekir. Kürlenmiş yüzeydeki harç artığı v.s. hafif kumlama veya fırçalama ile uzaklaştırıldıktan sonra Epoksi Astar (Beton için) uygulanır. Eski beton ve çimento sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevşek parçaçıklar kumlama, kazıma, fırçalama ile uzaklaştırılır. Yağ ve gres artıkları deterjanlı su ile temizlenir, nötralizasyon gerekiyorsa yüzey %3-4´lük hidroklorik asit veya asetik çözeltisi ile silinir ve su ile yıkanır. Astar uygulamasından önce zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.

Solventli Epoksi Boya İNCELTİCİSİ

Epoksi Tiner

Solventli Epoksi Boya  İNCELTME ORANI

Pistole uygulaması için: %20 oranında inceltilir.
Rulo ve Fırça uygulaması için: %10-12 oranında inceltilir.

 
Solventli Epoksi Boya TATBİKAT ŞEKLİ

Kısa sert kıllı fırça, kısa tüylü rulo veya havasız sprey ile uygulanır.

 
Solventli Epoksi Boya  KURUMA SÜRESİ

(23 0 C Ortam ve Zemin Sıcaklığı): Yüzey Kuruması : 2-4 saat, Tam Kuruma: 16-24 saat, Tam Kürlenme : 7 gün

Solventli Epoksi Boya  KATLAR ARASI BEKLEME SÜRESİ

(23 0 C Ortam ve Zemin Sıcaklığı): Minimum 24 saat.

Not : Katlar arası bekleme süresi kısaltıldığı zaman zemin, iyi bir yapışma için zımpara ile pürüzlenmelidir.

Solventli Epoksi Boya  POT LIFE (20°C):

24 saat (Karışım miktarı ve ortam sıcaklığı yükseldikçe, karışım ömrü kısalır.)

 
Solventli Epoksi Boya  KAPLAMA GÜCÜ

Tek katta 8-9 m 2 / lt (35-40 m kuru film kalınlığı)

Solventli Epoksi Boya  UYGULAMA

Epoxy Sonkat fırça, rulo ve boya tabancası ile uygulanabilir. Püskürtme ile uygulandığında inceltme için tiner kullanılır ve 18 - 20 sn (DIN CUP 4, 20°C) viskoziteye inceltilen boya 35-40 m kuru film verecek şekilde tabanca ile yaş üstüne yaş 2-3 kat uygulanır. Boyanın kapalı yerlerdeki tatbikatında ortam iyice havalandırılmalıdır.
 

Solventli Epoksi Boya DEPOLAMA

Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; en az 1 yıl depolanabilir.

 

Solventli Epoksi Boya  FİYATI

Kaliteli Solventli Epoksi Boya 20 Kg olarak fiyat sorunuz.

 

 

...

...

...

...

...

...

TOP