YERİNDE HİZMET VEYA DEMO TALEP EDİN

...

...

...

...

...

...

Epoksi zemin kaplamasının avantajları nelerdir?

Oyun parkları ve trafik işaretlerinin bulunduğu alanlarda kullanılabilir. Parlaklığını uzun süre korur ve kullanıcıların kolay seçebilmesine yardımcı olur.

Sık kullanılan bölgelerde dayanıklılık gösterir, aşınmaz.

Kimyasallara dayanıklıdır. Garajlarda, fabrikalarda kullanılabilir.

Pürüzsüz bir yüzey sunar. Üzerinde kolayca bir şeyler sürüklenebildiğinden kargo şirketleri tarafından kullanılabilir, taşınan kutuya ya da eşyaya zarar vermez.

Kaymaya dirençli özellik gösterir bu sayede insanların sürekli geçiş halinde bulunduğu zeminlere, spor salonlarına uygulanabilir.

Kolay temizlenebilir, kir tutmaz.

Darbelere ve ağırlığa dayanıklıdır. Ağır araçlarında da dahil olduğu otoparklarda kullanılabilir.

İçerisine fosforlu boya katıldığında zeminin geceleri ışımasına yardımcı olur. Elektrik kesintisi gibi durumlarda insanların kolayca yollarını bularak ilerlemelerini sağlar.

Fosforlu epoksi boya

Epoksi boyalar tamir, boyama gibi birçok konuda idealdir. Ayrıca, karanlıkta rahatça yönünüzü bulmanıza yarayacak, güneş ışığı olmadan da parıldayacak bir boya ya da epoksi boya ile sahip olabilirsiniz. Epoksi fosforlu boyalar gün ışığında beyaz ya da parlamayan renklerdedir. Gün boyunca ışınları emerek içinde muhafaza eden epoksi boya, karanlıkta emdiği ışınları yaymaya başlar. Karanlıkta uzun süreler parlaması üzerine üretilmiştir ve uzun yıllar bu özelliğini korur. Geceleri evlerinin içinde rahatça dolaşmak isteyen, karanlıktan etkilenmemek isteyen kullanıcıların tercih etmesi gereken bir üründür. Tasarım epoksi masalarında da kullanılabildiği gibi istenilen her bölgede uygulanabilirdir ve birçok farklı renk seçeneği sunar.

Epoksi tezgah kullanımının avantajları ve dezavantajları

-Uygulanan tezgaha parlaklık ve yenilik getirir.

-Tamamen kuruduktan sonra sağlığa zararlı hiçbir yanı yoktur.

-Sıcaklığa dayanıklılardır fakat epoksinin kalitesine göre dayanım sıcaklığı azabilir ya da artabilir.

-Kolay temizlenebilir. Çok güçlü kimyasallar kullanmamaya dikkat edildiği sürece bir sorun yaşanmayacaktır.

-Üzerinde çok fazla kir kalması yüzeyinde leke bırakabilir. Her an temiz tutulmalıdır.

-İstediğiniz her renkte ve tasarımda uygulanabilir. Uygulama anlık olarak yapılır ve epoksi sertleştikten sonra geri dönüşü yoktur.

-Uygulanması zordur, bir uzamandan yardım alınarak yapılmalıdır. Uygulama işlemi saatler sürebilir.

-Yeni başlayanlar için uygulama işlemi oldukça karmaşıktır. Sıcaklık, epoksinin sertleşmesi gibi etkenlere dikkat edilmelidir.

Epoksi tezgah

 Tamir ve onarım söz konusu olduğunda bir numaralı tercih olan epoksi kaplamalar banyo ve mutfak tezgahlarını yenileme işlemlerinde kullanılabilmektedirler.

 Eski, matlaşmış tezgahlar büyük meblağlar harcamadan daha kullanışlı ve göz alıcı hale getirilebilir. Yeni bir görünüm elde etmek için tezgah çatlaklarını ve çiziklerini mucizevi bir şekilde kapatmaya yardımcı olan epoksi kaplamalar, her renkte ve parlaklıkta uygulanabilirler.

 Çok uzun kullanım süresine sahip olan epoksi kaplamalar, evlerin bu bölümlerinde oldukça kullanışlılardır. Çizilmelere ve çoğu temizlik malzemelerinden etkilenmeden uzun yıllar parlaklıklarını korurlar ve suya dayanıklılardır. Her epoksi uygulamasında olduğu gibi tezgah kaplama uygulamasında da temizliğe ve kaliteli malzeme seçimine önem verilmelidir.

 

 

Epoksi masada kullanılan ahşap nasıl olmalıdır?

 Epoksi masa yapımı, gerekli aşamaların doğru ve etkili uygulanması ile herkesin yapabileceği bir sanat eseridir.  Epoksi masa yapımında nelere dikkat edilmelidir?

Epoksi masa yapım aşamasında masada kullanılacak olan ahşap, masanın asıl kalitesini belirleyen önemli bir unsurdur. Yaklaşık 4cm kalınlığında, doğal kuru bir ahşap kullanılmalıdır. Uzunlukları ve kalınlıkları eşit olan iki parça seçilmeli ve istenilen özellikte işlenmelidir. Seçilen ahşabın yüzeyinin düz olması görüntüyü belirleyen başka bir unsurdur. Epoksinin yüzeye iyi yapışması ve doğal bir görünüm ortaya çıkarması için kullanılan ahşap zımparalanmalıdır. Zımparalama işlemi yüzeyi pürüzsün hale getirerek epoksinin yapışması için doğal bir alan sunacaktır ve kaliteli bir görünüm elde etmeye yarayacaktır.

Epoksi masa

Epoksi reçine ile gerçek su görünümünde bir nehir elde edebileceğinizi biliyor muydunuz?

Son zamanların ana trendi olan epoksi nehir masalar evlerine ve çalışma alanlarına yenilik getirmek isteyen kullanıcıların odak noktası olmuş durumda. Bir ressam gibi istediğiniz renkte ve parlaklıkta bir nehir oluşturabilir ve tablonuza tüm canlılığıyla aktarabilirsiniz.

Çoğu kullanıcının sanat eseri olarak adlandırdığı epoksi nehir masası tüm dünyada lüks ve modernliğin yeni bir simgesi haline gelmiştir. Sadece nehirle sınırlı kalmayıp hayal gücünüzün ulaşabileceği her türde ve şekilde masalar üretilmektedir. Doğru ve kaliteli malzeme kullanıldığı sürece yeni tasarımları epoksi masalara aktarmanın bir sınırı yoktur. Hayal edin, olsun!

Epoksi yapıştırıcılarının zararlı etkilerinden korunma

Epoksi yapıştırıcıları doğru kullanılmadıklarında insan sağlığına düşünüldüğünden daha fazla hasar vermektedirler. Peki dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Epoksi reçine ve yapıştırıcısını karıştırma işleminde kesinlikle koruyucu giysiler giyilmelidir. Doğu bir orantıda karıştırdıklarında epoksi yapıştırıcısınız insan sağlına herhangi bir etkisi olmasa da, bu işlem esnasında kullanılan maddeler insan derisine temas ettiklerinde aşındırıcı yakındırıcı özellikler gösterebilmektedirler.

Epoksi yapıştırıcısının uygulandığı bölgeyi düzeltme amaçlı zımparalamak hasara neden olabilecek başka bir yöntemdir. Bu işlem sırasında iyi bir havalandırma sistemi kullanılmalı veya koruma maskeleri giyilmelidir. Hiçbir önlem alınmadığında epoksi tozu solunum yollarına giriş yaparak astım ya da solunum güçlüğü gibi hastalıklara yol açabilmektedir.

Epoksi sağlığa zararlı mıdır?

Epoksi yapıştırıcıları epoksi reçinesi ve sertleştirici olmak üzere iki ana bileşenden oluşur. Bu temel bileşenlerin birleştirilme aşamasında oldukça dikkatli olunmalıdır. Dikkatli kullanılmadıklarında insan sağlığına büyük zararlar verebilirler. Oluşabilecek hasarlar üç farklı yoldan meydana gelebilir; ağızdan, deri yoluyla ve epoksi tozunun ya da buharlarının solunumu yoluyla.

Saf epoksi reçinelerinin insan sağlığına herhangi bir zararı oldu düşünülmemektedir. Epoksi reçinelerini zararlı yapan kullanıma hazır olması için eklenen maddelerdir. Bu maddeler epoksinin istenilen özelliklere ulaşmasında öncü görev üstlenirler ancak toksik etkileri de oldukça fazladır. Bu toksik etkilerin zararlarından kaçınmak için, epoksi bileşenlerinin insan vücuduna doğrudan veya dolaylı olarak giriş yapması durumunda oldukça dikkatli olmalıyız.

Epoksi boya uygulamasında güvenlik önlemleri nelerdir?

Epoksi boya uygulamasında en önemli faktörlerden biri doğru ekipman kullanımıdır. Epoksi boya kimyasal bileşenlerden oluşmaktadır ve bu insan derisiyle temasında ilk başta zarar verebilmektedir. En önemli ekipmanların başında koruyucu gözlük ve epoksiler için özel bir eldiven yer alır. Bu sayede göz aşınmasını ve kimyasal maruziyeti azaltabilirsiniz. Epoksi uygulaması yapılan bölgenin hava sirkülasyonunun çok iyi olması gerekmektedir. Hava sirkülasyonunu arttırmak için havalandırma kullanılmalıdır.  Bu sayede epoksi boya uygulamasında gerekli olan tüm önlemleri sağlamış olursunuz. Böylece sağlık sorunlarının ve iş kazalarının önüne geçmiş ve epoksi uygulamasını en doğru biçimde yapmış olursunuz. Unutmadan, epoksi boya uygulamasını kesinlikle bir uzmana yaptırmanızı tavsiye ederiz. Böylece epoksi uygularken oluşabilecek sorunlar minimum düzeye inecek ve verdiğiniz paranın karşılığını çok daha verimli şekilde alacaksınız.

Yüksek sıcaklıkların epoksi boyaya etkisi

Epoksi boya kaplaması yapmaya karar verdiniz ancak kaplama yapılacak yerin sıcaklığından endişe mi duyuyorsunuz? Öyleyse bu endişeniz için size küçük bilgiler verelim. Standart epoksi boyaların hesaplı ve ekonomik olması için yapımında genelde düşük kaliteli formülasyonlar ile kullanılır. Bu epoksi boyalar ortalama 150 dereceye kadar sorunsuz dayanmaktadır. Ayrıca 150 derece üzerinde sıcaklığa maruz kaldıklarında kırılma ve yamulma gibi dezenformasyonlar meydana gelebilir. Bunu önlemek için daha kaliteli epoksi boyalar alabilir veyahut uygun sıcaklığa sahip bölgelere epoksi kaplama yapabilirsiniz. Yüksek kalitede epoksi boyaların ise 600 dereceye kadar dayanabileceğini de bilgi köşenize eklemelisiniz.

Epoksi zemin kaplamanın avantajları nelerdir?

Hayatımızın her yanında gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz epoksi kaplamalar diğer kaplama türüyle karşılaştırıldıklarında her zaman bir adım öndedirler. Peki epoksi kaplamayı bu kadar öne çıkaran özellikleri nelerdir? Epoksi kaplamalar uzun ömürlü ve kullanışlılardır. Aşınmaya karşı ultra dirençli olduklarından, çok yoğun olarak kullanılan fabrikalarda, depolarda, işçilerin ortak kullanım alanlarında rahatlıkla kullanılabilirler. Temizlenmesi oldukça kolaydır ve su yağ gibi kaplamaya zarar verebilecek sıvılara oldukça dayanıklıdır. İstediğiniz renkte ve özellikte uygulanabilir. Parlak renkler seçmek karanlık kullanım alanlarınızı aydınlatmanızda işe yarayabilir. Eski zemin kusurlarını rahatlıkla örtebilirler. Bakım gerektirmezler. Özel bakım uygulamak gerekmeksizin basit temizlik aletleriyle mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

...

...

...

...

...

...

TOP