YERİNDE HİZMET VEYA DEMO TALEP EDİN

...

...

...

...

...

...

Ahşap Zemin Kaplama

 

 

 

Ahşap zemin  kaplamalar uzun ömürlüğü ve aşınmaya karşı dayanıklılığı konfor ve sıcaklıkla birleştiren malzemelerdir. Doğayla iç içe olmayı seven herkes ahşap yer döşemelerine ilgi duymaktadır. Çok eski zamanlardan beri ahşap yer döşemeleri iç mekanlarda tercih sebebidir. Ayrıca doğal ahşaptan üretilen zemin kaplamaları oldukça sağlıklıdır. Özellikle alerjisi olan insanlar bulundukları yerlerde ahşap emin kaplamaları tercih edebilirler. Çünkü ahşap zemin kaplamaların alerjik ve solunum yolu ile ilgili rahatsızlıklara hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

Ahşap zemin kaplama malzemeler sesi absorbe etmektedirler. Bu sebeple bulundukları ortamda yankı yapmazlar. Bu yüzden özellikle tiyatro opera toplantı salonları gibi mekanlarda tercih sebebidir. Ahşap oldukça sert bir malzemedir. Bu sebeple ahşap zemin kaplamaların dayanımı da oldukça iyidir. Aşınmaya ve sürtünmeye karşı direnci de oldukça iyidir. Ahşabın sertliğine ve reçineli oluşuna göre; meşe, dişbudak, kayın, gürgen, kestane, ceviz gibi sert ağaçlar ve kavak, kızılağaç, ıhlamur gibi yumuşak ağaçlar şeklinde sınıflandırılmaktadır.

 

 Ahşap malzemeler sıcak ortam yaratması, doğal malzeme olması, işleme kolaylığının olması, dekoratif olması, ısı ve ses yalıtımı gibi bir çok açısından diğer malzemelere göre oldukça üstün nitelikleri ve olumlu özelliklere sahiptir. Ayrıca ahşap zemin kaplamaların elastiklik özelliği de bulunmaktadır. Ahşap zeminler rutubet karşısında deformasyona uğrar, dayanıklılığı azalır,  ve ses tutucudur. Islak mekanlar hariç hemen hemen her alanda kullanılabilmektedir. Yukarıda kullanmış olduğumuz resim temsilidir, bize ait değildir.

 

 

.

...

...

...

...

...

...

TOP