YERİNDE HİZMET VEYA DEMO TALEP EDİN

...

...

...

...

...

...

Epoksi Derz Dolgusu

 

 

 

Epoksi derz dolgu,  solvent içermeyen, iki bileşenli epoksi esaslı, kimyasallara ve bakterilere karşı dayanıklı derz dolgu ve seramik yapıştırıcıdır.  Üç bileşenli  epoksi reçine esaslı yapıştırıcı malzemedir. Derz dolgunun kullanım alanları oldukça geniştir. Akla gelen ilk kullanım alanı, seramik karolardır. Özellikle banyo, mutfak, balkon, teras, antre veya havuz gibi bölgelerde görmeye alışkın olduğumuz karoların arasını doldurmakta kullanılır.

Genelde ortalama yarım cm genişliğinde ve çoğunlukla yaklaşık 8 ile 10 cm derinliğinde olan derz kesimi, dışarıdan gelecek olan etmenlere karşı açıktır. yağışlı havalarda içerisine yağmur ya da kar suları veya dolu taneleri dolabilir. Bunun yanı sıra soğuk kış aylarında bu sular donma olabilir. Bu donma sonucunda kimi zaman betonda çatlamalar yaşanabilir. İşte tüm bunların önüne geçmek için derz aralarını dolgu ile doldurmak gerekmektedir.

 

Epoksi derz dolgu uygulaması için ortam sıcaklığının +5 ile  + 30  derece arasında olması gerekir. Soğuk ortamda uygulama yapılacak ise kayganlık ve uygulama kolaylığı açısından 1 gün önceden  oda sıcaklığında bekletilmelidir. Epoksi derz dolgu uygulamaya başlamadan önce zemin iyice temizlenmelidir, iki bileşenli ürün olması sebebi ile uygulama yapılacak kadar karışım hazırlanmalı, karışım en az 5 dakika boyunca orta devirli mikser yardımı ile karıştırılmalıdır.

...

...

...

...

...

...

TOP