YERİNDE HİZMET VEYA DEMO TALEP EDİN

...

...

...

...

...

...

Kauçuk Zemin Kaplama

 

 

Kauçuk zemin kaplama, kauçuğun ham madde olduğu bir hamurda kükürtün alevlendirilmesi ile volkanize olması ve bunun sonucunda hamur içerisine çeşitli pigment ve maddeler de katılarak elde edilir. Bu zemin kaplamalar hafif ya da orta halli sirkülasyonlar için oldukça elverişli bir yapıya sahiptirler.Kauçuk zemin kaplama içeriğindeki maddeler sayesinde hem yumuşak bir zemin sağlıyor hem de temizlik açısında kolay ve başarılıdır.  Kesinlikle mikrop üremesine engel bir yapısı vardır. Kimyasal maddelere ve özellikle de suya karşı oldukça dayanıklıdır. Kullanıldığı alanlarda elektriğe karşı olan direnci sayesinde oldukça ilgi görmektedir. 

Yapısının sağlam, yumuşak dokulu, ısı yalıtımında ve ses iletkenliği noktasında başarılı performansı sayesinde özellikle tercih edilmesine de sebep olmaktadır. Zemin kaplama içerisinde sigara ve benzeri yanıklara karşı direnci ve dayanıklılığı olan modellerden bir tanesidir. Bu özelliği sayesinde ortaya çıkan herhangi bir zemin bozulmasında çok rahatlıkla değişimi sağlanabilir.

Kauçuk zemin kaplamanın kara karo kauçuk, interlock kauçuk, kilit kauçuk gibi her ihtiyaca ve  istenilen  şekilde kullanıma  göre çeşitleri vardır. Kauçuk zemin kaplamalarının kullanım yerleri arasında kaygan olan zeminler de yer almaktadır. Örneğin apartman girişlerinde bebek arabası gibi tekerlekli araçların geçmesi için hafif rampalar yapılır fakat bu rampalar yağmur ve kar yağdığında çok kaygan olur ve kullanımını imkansızlaştırır. Bu nedenle rampanın aralarına kayganlığı yok eden kauçuk zemin kaplaması yapılarak problemi ortadan kaldırıp mevsim şartlarından dolayı sorun yaşamadan rahatça kullanabiliriz. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

 

...

...

...

...

...

...

TOP