YERİNDE HİZMET VEYA DEMO TALEP EDİN

...

...

...

...

...

...

Su Bazlı Boyalar

 

 

Su bazlı boyalar, yapısında su olan, içeriğindeki suyun buharlaşması ile kuruyan, insan sağlığına zarar vermeyen boya çeşitleridir. Su bazlı boya ne denildiğinde, sentetik boyalardan daha üstün bir yapıda olan bir boya çeşididir denilebilir. Sentetik esaslı olan boyalar kururken içeriğindeki kimyasallar açığa çıkar. Bu da insan sağlığına olumsuz etki yaratabilir. Bu nedenle özellikle kapalı mekanlarda su bazlı boya türlerinin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. 

Su bazlı boyalar yüzeylere uygulandığında daha az kokuya sahiptir ve atmosferde iklim değişikliğine neden olan kirleticilerle reaksiyona girmez. Sonuç, kolay ve göz alıcı bir uygulamadan ödün vermeden hepimiz için temiz, nefes alınabilir hava ve uzun ömürlü yüzeylerdir.

Su bazlı boyaların uygulaması daha kolay olamazdı. En iyi sonuçlar için pürüzsüz ve temiz yüzeylerde nemli sentetik fırça kullanın. Geleneksel kıl fırçalar fırça izleri bırakabilir ve boyanın çok hızlı kurumasını sağlayabilir, sentetik fırçalar ise boyanın içindeki nemin duvar yüzeyi tarafından emilimini sağlar. Su bazlı boyalar, solvent bazlı alternatiflerine kıyasla daha hızlı kurur. Kuruma süresi genellikle 4 ila 6 saattir, yani aynı gün içinde ikinci katı uygulayabilir ve aynı gün içinde kötü görünümden iyi görünüme geçiş yapabilirsiniz. Dekorasyon tamamlandığında, su bazlı boyaların fırçadan temizlenmesi çok daha kolaydır. Suya tutmanız yeterlidir. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

...

...

...

...

...

...

TOP