YERİNDE HİZMET VEYA DEMO TALEP EDİN

...

...

...

...

...

...

Dekoratif Boya

 

 

Dekoratif boya; farklı renk tonlarını bünyesinde aynı anda barındıran boyadır. Dekoratif boya, her mekana her alana uygulanabilen, kullanıldığı mekanlarda dizayn ve dekor anlamında değer katan boya çalışmalarına dekoratif boya denilir. Özellikle çiziklerin üzerinde sırıtmaması tercihlerde ön sırada olmasına neden olmaktadır. Yapımı aşamasında da dikkat edilmesi gereken hususlar söz konusudur.

Dekoratif boya yapacaksak eğer amacımız duvarlarımızı süslemek ve güzel bir görüntü oluşturmaktır. Bunu yapacaksak eğer öncelikle malzeme seçimine sonrasında ise işlem sırasındaki dikkat ve hassasiyetimize önem vermeliyiz. Dekoratif boyalarla işlem yapacaksanız eğer; malzemeleriniz arasında desenli ve hazneli rulo aparata ihtiyaç duyacaksınızdır. Bu aşama tamamen zevkinize kalmıştır. İstediğiniz deseni seçtiğinizde geri kalan malzemeler sıradan boya malzemeleri ile aynıdır.

Dekoratif boya işlemini duvar boyası yaptıktan sonra yapmak istiyorsanız eğer; normal boyama işlemi bittikten 4 saat sonra başlamanız idealdir. Boyanın kurumamış olması durumu, desenli boya işleminin zarar görmesine sebebiyet verebilmektedir. Dekoratif boya işleminde kullanacağınız boya su bazlı olursa kıvamı tutturmanız daha kolay olacağı gibi hata yapma olasılığınız da yüksek derecede düşecektir. Ayrıca işlem sırasında da sizi çok fazla uğraştırmamış olacaktır. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

...

...

...

...

...

...

TOP