YERİNDE HİZMET VEYA DEMO TALEP EDİN

...

...

...

...

...

...

Epoksi Vernik

 

 

Epoksi vernik; solventsiz ve dolgusuz verniktir. Zeminin tozmaması için hastanelerden tekstil fabrikalarına, otomotiv sanayisinden ilaç sektörüne kadar geniş bir kullanım alanı vardır. Ayrıca teras ve çatılarda su geçirmemesi için alınacak önlemlerde kullanılmaktadır. Epoksi su geçirmesini önleyen bir malzemedir. İçeriğinde pigment ve dolgu bulunmaz. Uygulandığı yerde sert bir film tabakası oluşturur. Bu film tabakasının yüzeyi kaygan olur ve herhangi bir sıvı geçirmez. Temizliği ise çok kolay şekilde yapılır. Epoksi şeffaf ve renksiz olup 5 KG ağırlığında takımlar halinde satılmaktadır. Paketinden çıkarıldığı zaman kullanmaya hazır haldedir. Farklı bir işlem yapmaya gerek yoktur. Sadece araç – gereçlerin temizlenmesinde tiner kullanımı olabilir. Epoksi vernik son derece dayanıklı bir üründür. Asitlere, alkaliklere, yağlara, Petrol ürünlerine ve birçok solvente karşı aşırı bir dayanıklılık gösterir.

Epoksi vernik uygulanmadan önce yapılması gereken adımlar;

  • Yeni beton ve sıvaların üstüne uygulanması için yüzeyin kumlanması ve tozdan tamamen arındırılması gerekir.
  • Astar işlemi olmadan önce zeminin tamamen kuru olması gerekir.
  • Yüzeyleri çok parlak olan yerlerin pürüzlerden arındırılması gerekmektedir. Bunun için de kumlama veya asitleme işlemi uygulanabilir.
  • Uygulama için ana malzeme karıştırılır. Sertleştirici eklenir. İyice birbirlerine karışana kadar karıştırılır ve uygulaması yapılır.
  • Uygulamaları fırça veya rulo ile yapılması tavsiye edilir. 

Bu adımlar uygulandığı taktirde daha iyi bir verim alınacaktır. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

 

...

...

...

...

...

...

TOP